Національний ін-т проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України
   
Контакты
Адрес:
Киев, 01133 Кутузова вул. 18/7
Показать на карте

Контактная информация:
(044) 2853466(044) 2848135
Поделиться:
Cтраницы сайта
Главная
Товары
Рейтинг
2


Просмотров: 1611
В этом месяце: 820

Національний ін-т проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України
Пішов з життя Самуель Гантінгтон, видатний американський політичний мислитель, творець нових смислів і символів сучасної історії. Його ідеї та концепції істотно вплинули на наше розуміння політичних процесів і тенденцій світового розвитку. Він справедливо вважається засновником цивілізаційного напряму у геополітиці, автором новаторських підходів до вивчення проблем сучасних міжнародних відносин та безпеки.
Фундаментальна наукова праця “Зіткнення цивілізацій” не тільки принесла С.Гантінгтону світову славу, але й увійшла у золотий фонд класичної політологічної думки. Його теорії сприяли глибшому розумінню конфліктної природи сучасного складного світу, дозволили передбачувати події та процеси, пов’язані із формуванням нового світового порядку ХХІ ст.

Талант Гантінгтона багатогранний. Його перу належать: «Солдат і держава» - основоположна робота у сфері цивільно-військових відносин в демократичних країнах, «Третя хвиля. Демократизація в другій половині 20 сторіччя», ряд інших праць, які стали етапними у розвитку американської і світової політичної думки.

Ще у 60-ті роки С.Гантінгтон видав знакову книгу “Політичний порядок у мінливих суспільствах“, ідеї якої не втратили актуальності й донині, а чимало її висновків безпосередньо стосуються нинішньої України. Зокрема, він показав, що криза політичного порядку й державного управління є головним викликом нашого часу. Остання робота автора має символічну назву - “Хто ми такі?” й зачіпає актуальні теми національної ідентичності та патріотизму у світі, який глобалізується.

Заснований Гантінгтоном впливовий науковий часопис “Foreign Policy” органічно поєднує теоретичні дослідження та питання практичної політики.

Для українських науковців, експертів та управлінців випала нагода спілкуватися і співпрацювати з професором Гантінгтоном та його дружиною Ненсі в рамках спільної програми Ради національної безпеки і оборони України та Гарвардської Школи державного управління «Національна безпека України», слухати його лекцію в Києві у 1999 році. Це були години, які не забуваються.
Предприятие находится в рубриках каталога: